Endometrioza a nowotwór - poznaj opinię eksperta.

Endometrioza Lekarz Syców

Dolnośląskie

Endometrioza to podstępna choroba, która dotyka jedynie kobiety. Ale dzięki rozwojowi medycyny i wiedzy lekarze wiedzą jeszcze dużo na jej element. I choć geneza schorzenia nadal stanowi obiekt badań, leczenie endometriozy staje się jeszcze bardziej funkcjonalne.

Endometrioza Lekarz Lubomierz

Co obecne istnieje endometrioza?

O endometriozie mówimy wtedy, gdy endometrium – tkanka otrzymująca się właśnie w macicy – zostaje odnaleziona w przyszłych dziedzinach organizmu Pacjentki. Najczęściej są to jajniki, jajowody czy okolice układu moczowego, jednak medycyna zna i przypadki, w jakich endometrium było ulokowane np. w wątrobie, a nawet mózgu. Endometrium bez powodu na plac występowania używa przez wszystkie poziomy rozwoju – narastania, złuszczania się i obumierania. Tkanki otrzymujące się w macicy w poprzedniej fazie są leczone z ciała kobiety wraz z naturą miesiączkową. Te ulokowane w przyszłych dziedzinach systemu nie mają takiej opcje i przychodzi do tzw. miesiączkowania wstecznego. Więc z organizacji jest okazją powstawania zrostów, ognisk endometrialnych, dolegliwości bólowych, a także bezpłodności. W minionych latach specjaliści i dopatrują się w endometriozie przyczyn powstawania niektórych typów nowotworów. Leczenie endometriozy jest procesem trudnym, czasochłonnym, oraz ze względu na brak porad dotyczących podłoża jej powstania, nie jest skuteczny specyfik na ostatnie schorzenie. W stosunku spośród obecnym terapia endometriozy obejmuje leczenie objawowe i zmniejszanie dolegliwości bólowych.

Endometrioza Lekarz Lubomierz

Endometrioza a nowotwór

Wiele Pacjentek zastanawia się czy endometrioza jest nowotworem. Dr Piotr Rubisz z Medicus Clinic potwierdza te podejrzenia. „Endometrioza jest nowotworem o łagodnym przebiegu. Nie jest więc dolegliwość złośliwa. Ale jej czas kliniczny jest taki, jak choroby nowotworowej złośliwej” – znaczy w jakimś z tematów widocznych na kanale YT kliniki. Tkanka endometrium zlokalizowana poza jamą macicy, jest nowego rodzaju zgrubienia i guzy zbliżone swoimi kompetencjami do guzów nowotworowych. Przyczyn powstawania zarówno nowotworów, jaki również wad endometrium, znajduje się między drugimi w nieprawidłowo funkcjonującym układzie odpornościowym oraz uwarunkowaniach genetycznych.

Endometrioza Lekarz Lubomierz

Klinika leczenia endometriozy

Przy wrocławskim Medicus Clinic powstała klinika leczenia endometriozy, w jakiej nad kuracją schorzenia pracują najlepsi specjaliści od endometriozy. Nowocześnie wyposażone sale diagnostyczno-zabiegowe umożliwiają wykonanie wszystkich niezbędnych doświadczeń w komfortowych dla Pacjentki warunkach.

Endometrioza Lekarz Lubomierz

Specjaliści od leczenie endometriozy – metody terapii

W klinice leczenia endometriozy lekarze stosują inne metody leczenia, nierzadka trzymając je ze sobą, w końca uzyskania jak najlepszego efektu kuracji. Pacjentki przedstawiające się do Medicus Clinic zostają otoczone najlepszą opieką, w obecnym także dietetyka, jaki w oparciu o upodobania smakowe oraz alergie Pacjentki, układa specjalistyczny jadłospis. Zdrowa dieta pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz zredukować wielkość ognisk endometriozy. I zwraca się terapię farmakologiczną, która i uczestniczy w rozgrywce z bólem, zaś w sukcesach bardzo zaawansowanej endometriozy, zapisuje się leczenie operacyjne.

Endometrioza Lekarz Lubomierz

Ponieważ endometrioza jest chorobą nieuleczalną, pacjentki, które wnikają do kliniki leczenia endometriozy w Medicus Clinic pozostają pod opieką lekarzy do tyłu naszego życia. Ale dzięki kompleksowemu, spersonalizowanemu i mocnemu leczeniu, jest możliwość na ograniczenie lub całkowite wyeliminowanie dolegliwości powiązanych z endometriozą.

zobacz również Endometrioza a nowotwór – poznaj opinię eksperta.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments