Węgry {wychodzą|wynikają|pochodzą|idą} z UE, a Trump przegrywa wybory. Znany bank wydał 10 szokujących prognoz

Węgry wychodzą z UE, a Trump przegrywa wybory. Znany bank wydał 10 szokujących prognoz

Prasówki

Duński Saxo Bank jak co roku stracił swoich 10 szokujących prognoz na najdroższy rok. Tym jednocześnie eksperci instytucji przewidują m.in., że Węgry wyjdą z Unii Europejskiej, Donald Trump przegra zgodnie z Republikanami wybory prezydenckie w USA, a Rosja bycie się… zdobytym w myśli zielonej i czarnej energii.

Węgry wychodzą z UE, a Trump przegrywa wybory. Znany bank wydał 10 szokujących prognoz

 

Szokujące prognozy Saxo Banku to zagadnienia, które mogłyby wstrząsnąć światem
Bank co roku przestrzega przed chwila prawdopodobnymi, ale niedocenianymi zdarzeniami
2020 r. według Saxo będzie stał pod znakiem „gruntownej zmiany status quo”
Tradycją teraz są „szokujące prognozy” ekspertów z Saxo Banku – duńskiego banku inwestycyjnego. Jak pokazują autorzy raportu, stanowi toż „szereg mało prawdopodobnych, ale często niedocenianych zdarzeń, których materializacja mogłaby wstrząsnąć rynkami walutowymi”.

Saxo podkreśla przy tym, że nie są to jego oficjalne prognozy rynkowe – prawdopodobieństwo ich działania wynosi 1 proc. Zarazem bank przypomina, że pytania o największym wpływie – szokujące dla świata – toż ostatnie prawie spodziewane. Jak wyjaśnił Steen Jakobsen, główny ekonomista Saxo:

Uważamy, że w 2020 roku niemal pod każdym względem tematem nadrzędnym będzie dokładna zmiana status quo. Rok tenże zapewne stanowić jak wielkie wahadło, wydobywające się w celu przeciwieństw dotyczących polityki w znaczeniu ogólnym, polityki ekonomicznej i finansowej, a jeszcze – co równie ważne – ochrony środowiska. W kontekście szeroko rozumianej polityki świadczyło to szybką porażkę populizmu, zastąpionego zamiłowaniem do „uzdrowienia” zamiast do podziału społeczeństwa. W nawiązaniu do robienia polityki mogłoby więc nazywać, że banki centralne zejdą na dalszy plan, oraz może nawet nieco znormalizują stopy procentowe, podczas gdy rządy przejmą ich rolę w charakterze wydatków powiązanych z bazą i metodą klimatyczną.

Oto 10 najbardziej szokujących prognoz Saxo Banku na 2020 r.:

1. Rosja głównym zdobytym w myśli zielonej i czarnej siły
W 2020 r. OPEC i Rosja, wyczuwając spowolnienie produkcji ropy z łupków w Stopniach Zjednoczonych w kontrakcie z brakiem zwrotu z lokat w ostatnim sektorze, wezmą z przygodzie i zapowiedzą istotne dodatkowe cięcia produkcji ropy w bliskich krajach. Zbiegnie się obecne w okresie z inną rundą IPO Aramco, zapewniając pożądany poziom wyceny przez inwestorów spoza Arabii Saudyjskiej. Będzie toż zaczęciem dla rynku, a walka o pokrycie krótkich funkcji i planowanie funduszy hedgingowych do pokrycia niezabezpieczonej ekspozycji na wyższe ceny spowodują, że cena ropy Brent powróci do poziomu 90 dolarów za baryłkę. W Rosji wykaże się to istotnym zwycięstwem nie tylko dla Rosnieftu, a również dla finansów publicznych, w których próg rentowności budżetu na 2019 r. opierał się na cenie ropy Urals 49 dol. za baryłkę. Akcje Rosnieftu, największej rosyjskiej spółki naftowej, wzrosną o 50 proc.

Także w 2020 r. sektor ekologicznej – zielonej – energii ucierpi na koniec zbyt dużego szumu medialnego i prostych zwrotów z lokat. Lecz w granicę kolejnych zaangażowań w charakterze polityki klimatycznej podejmowanych przez kraje rozwinięte polityka długoterminowa skupi się na pojazdach elektrycznych i rozwiązaniach minimalizujących emisję zanieczyszczeń w samochodach. Rosja odniesie korzyści na obu frontach: po ważne jako największy na świecie dostawca stosowanego w pojazdach palladu, zaś w 2019 r. odnotowującego drinki z najprawdziwszych sukcesów na zbytach surowców. W 2020 r., gdy demokraci przejmą Biały Budynek oraz wraz z Indiami zaostrzą normy emisji, nastąpi dalszy rozwój wartości tego metalu.

Po drugie, Rosja skorzysta na odejściu od kobaltu i zwiększeniu wykorzystywania niklu na rynku akumulatorów pojazdów elektrycznych. W 2020 r. popyt na nikiel gwałtownie wzrośnie. Rządy krajów rozwiniętych zapewnią dopłaty do sprzedaży pojazdów elektrycznych, oraz najwięksi niemieccy producenci samochodów rozpoczną w cali rozwijać produkcję, by zapewnić długoterminowe dostawy akumulatorów. Podczas gdy Indonezja zdecydowała się na miara eksportu rudy niklu od stycznia 2020 r., aby wesprzeć krajowe huty, rosyjski koncern MMC Norilsk Nickel nabierze wiatru w żagle w wyniku zwiększonego popytu i piękniejszych stawek i podobnie jak w sukcesu Rosnieftu ceny jego historii wzrosną o 50 proc.

2. Nieoczekiwana stagflacja będzie polecać wartość kosztem wzrostu
Pisany na giełdzie fundusz iShares MSCCI World Value Factor pozostawi FANGS (Facebook, Amazon, Netflix, Google) daleko w końcu, generując wyniki lepsze o 25 proc. Świat zatoczy pełny krąg z czasu zakończenia organizmu z Bretton Woods, kiedy odszedł od dolara opartego na złocie do organizmu czysto fiducjarnego dolara, w ramach którego nie ale w Stopniach Zjednoczonych, a dodatkowo na całym świecie przedstawiono na targ biliony USD w stronie kredytów. Każdy etap kredytowy wymaga coraz mniejszych stóp procentowych i coraz popularniejszych wpływów, aby zapobiec całkowitej blokadzie gospodarki Stanów Zjednoczonych i globalnego systemu finansowego.

Z pomocy na fakt, iż stopy procentowe znalazły się w niskich rejonach skali, a braki w Stopniach Związanych są silne i zawsze rosną, nadchodząca recesja zmusi Fed do zwiększenia bilansu w szkoła przekraczający wszelkie wyobrażenia, aby sfinansować nowe, szeroko zakrojone wydatki fiskalne Trumpa mające wzmocnić infrastrukturę w perspektywie na jego reelekcję. Wydarzy się jednak coś dziwnego: płace a ceny zaczną gwałtownie być w granicę, jak czynniki będą dołączać do gospodarki, jak na ironię z względu niewystarczających programów i wykwalifikowanej siły roboczej w efekcie wcześniejszego braku inwestycji. Rosnąca inflacja i rentowności podwyższą z zmianie koszt kapitału, eliminując z rynku spółki-zombie, ponieważ słabsi dłużnicy będą zabiegać o finansowanie. W otoczeniu ogólnym nastąpi znaczna dewaluacja USD, ponieważ rynek uzna, że Fed będzie jedynie przyspieszać ekspansję bilansu, utrzymując jednocześnie bardzo niską stopę referencyjną.

3. Zwrot polityki i podwyżki stóp EBC
Europejskie banki odwrócą kierunek swojej polityki, jeśli w 2020 r. indeks EuroStoxx wzrośnie o 30 proc. Pomimo niedawnego wprowadzenia systemu podziału na etapy (tiering), który przydałby się do minimalizacji negatywnych konsekwencji ujemnych stóp procentowych, banki wciąż będą zmagać się z trudnym kryzysem. Będą wymagały się zmierzyć z dużym otoczeniem ekonomicznym i finansowym, wyróżniającym się strukturalnie bardzo niskimi stopami procentowymi, zaostrzeniem regulacji w ramach pakietu Bazylea IV – co dalej bardziej obniży stopę zwrotu z funduszu innego banków – oraz konkurencją ze części przedsiębiorstw z rynku fintech.

Sprawy przyjmą bezprecedensowy zakup i na wstępu stycznia 2020 r. nowa prezes EBC Christine Lagarde – wcześniej komunikująca się za ujemnymi stopami procentowymi – dokona wolty i oświadczy, że polityka pieniężna przekroczyła przewidziane granice. Prezes podkreśli, że utrzymywanie ujemnych stóp depozytowych przez dłuższy czas może bardzo zaszkodzić kondycji europejskiego sektora bankowego. Aby zmusić rządy państw strefy euro, w szczególności Niemiec, do przyjęcia żyć i wykorzystania polityki fiskalnej do pobudzenia gospodarki, 23 stycznia 2020 r. EBC odwróci swoją politykę fizyczną i podwyższy stopy procentowe. Po pierwszej podwyżce w niedalekim okresie nastąpi kolejna, która szybko doprowadzi stopę referencyjną do niczego, oraz do końca roku nawet nieco ponad.

4. Rynek energii się nie zazieleni
Relacja pisanego na giełdzie funduszu energii z paliw kopalnych VDE do funduszu energii odnawialnej ICLN wzrośnie z 7 do 12. Przemysł naftowy i gazowy wyszedł z końca finansowego po 2009 r., odzyskując około 131 proc. strat odnotowanych po 2008 r. do wartość w czerwcu 2014 r., jak to Chiny wyciągnęły światową gospodarkę z historycznej recesji kredytowej. Z tego etapu na rynek ten oddziaływały negatywnie dwie znaczące roli. Ważną z nich istniał wzrost produkcji gazu z łupków w Stopniach Zjednoczonych i silne rozwoje w globalizacji łańcuchów dostaw gazu ziemnego za pośrednictwem LNG. Wtedy była miejsce istna amerykańska rewolucja w obrębie produkcji ropy z łupków, w wyniku której Stany Zjednoczone broniły się największym producentem ropy naftowej i ciekłych przetworów naftowych na świecie.

Drugą siłą był żyjący kapitał delikatny i gminny będący za walką ze kolejami klimatycznymi, powodujący przełomowy wzrost popytu na siłę odnawialną. W skutku niższych cen i wychodzenia przez inwestorów sektora „czarnej” energii wycena akcji spółek z branży paliw kopalnych wykazała dyskonto w wysokości 23 proc. względem przedsiębiorstw z rynku czystej energii. W 2020 r. nastąpi zmiana prognoz inwestycyjnych, ponieważ OPEC coraz dłużej ograniczać będzie znalezienie, produkcja nierentownych amerykańskich koncernów łupkowych zahamuje, a popyt w Azji ponownie wzrośnie. Przemysł naftowy i gazowy w 2020 r. nieoczekiwanie wykaże się wygrany – także będzie toż równocześnie sygnał alarmowi dla sektora czystej energii.

5. RPA padnie ofiarą długu ESKOM
Kurs USD/ZAR wzrośnie z 15 do 20 po tym, jak świat odetnie RPA linie kredytowe. Bardzo złą reklamą była zapowiedź rządu Republiki Południowej Afryki pod skutek tego roku, że w kontrakcie z dalszymi próbami ratowania zmagającej się z punktami spółki energetycznej ESKOM i mieszkania dostaw ruchu w pełnym świecie przyszłoroczny budżet wzrośnie do najszerszego stopnia z ponad dekady (6,5 proc. PKB), co liczy zdecydowane pogorszenie po tym, jak rząd zdołał ustabilizować finanse na niemal stałym poziomie -4 proc. PKB w układzie ostatnich kilku lat. Co gorsza, Bank Światowy szacuje, że zadłużenie zagraniczne RPA wzrosło w współczesnym momencie ponad dwukrotnie, osiągając poziom ponad 50 proc. PKB. Fiasko ESKOM że stanowić nową kroplą, która przeleje czarę dla wierzycieli: potrafią oni wydać chęć dalszego finansowania kraju, który z kilkudziesięciu lat nie stanowi w okresie dostosować swoich finansów ani zarządzania. W 2020 r. RPA pociągnie za sobą plus oraz nowe gospodarki wschodzące o niskiej wiarygodności, przy czym wyniki gospodarek wschodzących będą niezwykle zróżnicowane z lat. RPA chce w celu bankructwa.

Zobacz też: W 2020 r. będzie drożej. Ceny prądu wpadną we wszelkich

6. Donald Trump zapowie podatek „America First”, aby obniżyć deficyt handlowy
Opodatkowanie wszystkich przychodów generowanych za granicą zakłóci dostawy i spowoduje wzrost inflacji. Rentowność amerykańskich dziesięcioletnich obligacji skarbowych zabezpieczonych przed inflacją w 2020 r. wyniesie 6 proc. dzięki wzrostowi zainteresowania inwestorów w granicę wzrostu wskaźnika CPI. 2020 r. zacznie się relatywną stabilizacją polityki handlowej po tym, jak administracja Trumpa i Chiny dotrą do zrozumienia w kwestii co chwila tymczasowego zawieszenia broni w kontekście taryf celnych, polityki monetarnej i kupna produktów rolnych.

A teraz na wstępu 2020 r. gospodarka amerykańska rozpocznie się dusić: braki w handlu z Chinami nie ulegną znacznej poprawie, a wraz nie będzie możliwy realistyczny wzrost zakupów produktów rolnych przez Chiny. Ze powodu na badania opinii publicznej prognozujące spektakularną porażkę w wyborach prezydenckich w 2020 r. Trump zacznie wykazywać nerwowość, zaś jego administracja w ramach tej deski ratunku spróbuje nowego rozwiązania, aby odzyskać kontrolę nad protekcjonistyczną narracją: podatek „America First”. W konstrukcjach tej myśli amerykański podatek dobry z osób prawnych zostanie całkowicie zrekonstruowany tak, aby sprzyjać prac w Stopniach Zjednoczonych razem z deklarowanymi zasadami „czystego i aktywnego handlu”.

System ten zniesie wszelkie dotychczasowe taryfy, nakładając zamiast tego zryczałtowany podatek od cenie podanej w wysokości 25 proc. na wszystkie przychody brutto na rynku amerykańskim generowane z prac zagranicznej. Spowoduje to głośne protesty ze części partnerów handlowych, gdyż będą wtedy w kwestii stare taryfy w bieżącym wydaniu, jednak administracja odpowie, że firmy inne mogą przenieść swoją pracę do Stanów Zjednoczonych w kierunku uniknięcia podatku.

7. W Szwecji zapanuje kryzys
W Szwecji nastąpi szeroko zakrojona i zdrowa zmiana nastawienia w granicę żyć na sprawę lepszej integracji imigrantów i przeciążonych usług socjalnych, dostarczając do wdrożenia istotnego bodźca fiskalnego i pewnego umocnienia SEK. Jak powszechnie brało to mieszkanie w sukcesu szwedzkiej polityki, również jak na wstępu lat 90., jak to Szwedzi posunęli się za wysoko w progresywnym opodatkowaniu, dostarczając do załamania gospodarki, obecnie spowodowali, że poprawność polityczna w nawiązaniu do imigracji dotarła do momentu, w jakim społeczeństwo stawało się politycznie niepoprawne.

Rząd ignoruje dużą plus zawsze będącą grupę ludzi, którzy kwestionują tę politykę, tym jedynym wykluczając ich z licznej debaty. Mimo że demokracja parlamentarna powinna zapewniać głos w rozmowie wszystkim grupom istotnej roli, główne partie polityczne podjęły nietypową wspólną opinię o zignorowaniu przeciwników imigracji, których wartość przekroczyła już 25 proc. ogółu szwedzkich wyborców. Zarówno uzasadnienie polityków, kiedy także ich wole były łatwe: otwartość i równość dla wszystkich oraz zabezpieczenie szwedzkiego otwartego modelu gospodarczego.

A każde zbyt dużo posunięte działanie może przytłaczać, oraz całe modele muszą być modyfikowalne w sukcesu zmiany okoliczności, by mogły znacznie być. Inne kraje skandynawskie będą plotkować o „warunkach występujących w Szwecji” jako o zagrożeniu, zaś nie jako o modelu najlepszych praktyk. Szwecja znajdzie się w recesji, oraz ze powodu na indywidualny status małej, otwartej gospodarki, będzie znacznie podatna na pełne spowolnienie. To poczucie kryzysu, zarówno społecznego, kiedy również gospodarczego, zapewni mandat do wymian.

8. Demokraci wygrają wybory w 2020 r. dzięki głosom osób i milenialsów
Wybory w Stopniach Zjednoczonych w 2020 r. zapewnią demokratom kontrolę nad Białym Budynkiem i obiema izbami Kongresu. Akcje dużych organizacji z rynku opieki zdrowotnej i branży farmaceutycznej spadną o 50 proc. Sondaże na 2020 r. nie wyglądają dobrze dla Trumpa, również jak elektorat. Marginalny wyborca Trumpa w 2016 i 2020 r. jest szablonowy i biały, czyli chodzi do rodziny demograficznej, która zanika w klasach względnych, ponieważ najliczebniejszym pokoleniem Amerykanów są obecnie milenialsi, a a role w wieku 20-40 lat, które są wiele bardziej elastyczne.

Milenialsi, a nawet najstarsi przedstawiciele „pokolenia Z” w Stopniach Zjednoczonych, w coraz wyższym stopniu motywowani są niesprawiedliwością i nierównością napędzaną przez manipulowanie rynkiem aktywów przez bank centralny, a jeszcze obawami przed zmianami klimatycznymi, w kontekście których prezydent Trump duzi funkcję piorunochronu buntu jako osoba zaprzeczająca zmianom klimatycznym. Wyborcy lewicowi zamykają się wyłącznie niechęcią do Trumpa, czemu wyraz dają zarówno kobiety z bogatszych przedmieść, kiedy również milenialsi. Demokraci zdobędą zatem przewagę nad 20 mln głosów, zwiększą kontrolę nad Izbą Reprezentantów, a nawet do takiego poziomu przejmą kontrolę w Senacie. Powszechna opieka zdrowotna i rozmowy w kwestii cen leków znacznie ograniczą rentowność całego sektora.

9. Węgry wynikają z UE
Węgry od czasu dołączenia do UE w 2004 r. odnosiły ogromne sukcesy gospodarcze. Jednak piętnastoletnie małżeństwo przygotowuje się funkcjonowań w tarapatach po tym, jak UE wszczęła procedurę założoną w art. 7, zakładając się na nakładane przez Węgry – zaś w sprawie premiera Orbána – coraz surowsze ograniczenia dotyczące wolnych mediów, sędziów, pracowników naukowych, mniejszości i braci pracujących na sytuację praw człowieka. Władze Węgier odpowiadają, że kraj ten po prostu się zabezpiecza, chroniąc naszą sztukę przed masową imigracją.

To ciężkie do utrzymania status quo, a obie części będą traktowały trudności z dojściem do zrozumienia w 2020 r., kiedy procedura założona w art. 7 będzie powoli procedowana w układzie UE. Premier Orbán otwarcie mówi wręcz, że Węgry są związane „braterstwem krwi” z renegatem – Turcją, w przeciwieństwie do reszty Europy, co liczy dużą zmianę retoryki, która zbiega się w okresie z transferami z UE, ale zaniknie w układzie najbliższych dwóch lat. Węgierska waluta, forint (HUF) straci na cenie, a koszt w parze EUR/HUF wyniesie 375, ponieważ targi będą się obawiały wycofania lub odwrócenia przepływów kapitałowych, gdy przedsiębiorstwa z UE będą ponownie dochodzić swoje inwestycje na Węgrzech.

10. Azja otworzy nową walutę rezerwową, aby uwolnić się od dolara
Azjatycka, wspierana przez Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych cyfrowa waluta rezerwowa obniży indeks dolara amerykańskiego o 20 proc. i spowoduje spadek cenie dolara o 30 proc. w układu do dobra. Aby stawić czoła nasilającej się rywalizacji handlowej i chorobom połączonym z rosnącymi zagrożeniami ze części Bądź Zjednoczonych w nawiązaniu do dolara amerykańskiego i ochron nad finansami światowymi, Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych stworzy nowe aktywo rezerwowe, azjatyckie prawo ciągnienia, czyli ADR, przy czym 1 ADR postrzegać będzie 2 dolarom amerykańskim, co sprawi z ADR największą część walutową na świecie. Projektem tego posunięcia jest dedolaryzacja handlu regionalnego.

Lokalne gospodarki zawrą wielostronne porozumienie w potrzebie prowadzenia całego handlu w ostatnim świecie zdecydowanie w ADR, przy czym najistotniejsi eksporterzy ropy naftowej – Rosja i światy OPEC – chętnie podpiszą taką umowę ze powodu na będące uzależnienie z rynku azjatyckiego. Redenominacja sporej ilości światowego handlu i oddzielenie jej z dolara amerykańskiego spowoduje, że Stany Związane będą postrzegać coraz mniejszy napływ leków na finansowanie swojego podwójnego deficytu. W układzie zaledwie kilku miesięcy USD straci na cenie 20 proc. w układu do ADR i 30 proc. w układu do dobra, przez co cena złota spot w 2020 r. znacznie przekroczy 2 000 dol. za uncję.

 

Zobacz również pożyczki na 500 plus

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments