Zegarek kupiony na raty - czy to dziwactwo

Zegarek kupiony na raty – czy to dziwactwo

Artykuł Miesiąca

Dla dość wielu ludzi z tymi typowymi przychodami zegarek kupiony na raty to raczej opcja zaskakująco dziwna, bo zegarki dziś nie są potrzebne. Mamy je w telefonach, laptopach i komputerach stacjonarnych. Istnieje też i opcja taka jak smartwatch, ale to nie to samo, co srebrny męski zegarek na rękę zaliczany do tych kolekcjonerskich i wiekowych. Takowe można zakupić na raty lub za pomocą pożyczki bankowej.

Tak kombinują ludzie, którzy pożyczkę na zegarek kolekcjonerski zaliczany do wybitnie drogich mogą spłacić w mniej niż rok. Wiele znaczy też i to, że tacy kolekcjonerzy zazwyczaj nie muszą kombinować, a ich podejście do nabywania zegarków jest indywidualne. Mowa tu o tym, że szukają konkretnych wiekowych i drogich zegarków i co najważniejsze nie kupują ich od tak, tylko dopiero po tym gdy upewnią się, że dokumenty konkretnego zegarka się zgadzają. Często nie upewniają się tak na własną rękę, tylko sięgają po pomoc rzeczoznawcy od tego typu przedmiotów kolekcjonerskich. Nie zawsze tak postępują, ale ze względu na braki we własnej wiedzy chcą się upewnić dodatkowo, czy to nie jakaś replika. Wystarczającą wiedzę w tego typu przypadkach ma tylko rzeczoznawca, który od lat widuje podobne zegarki.

Elektronika

Kupienie opcji takiej jak smartwatch na raty to dziś nic dziwnego, bo sklepy z elektroniką oferują takie gadżety na raty. Taka możliwość nabycia tej elektroniki jest dostępną niemal cały czas, a ludzie korzystają z tej opcji, jeśli chcą nabyć smartwatch warty kilka tysięcy złotych. Wiadomo też doskonale, że coś w tym stylu raczej nie przyda się do prowadzenia biznesu i to nawet tego związanego z dronami i edycją materiału filmowego nakręconego w jakości 6K. Nie mniej jednak takie gadżety elektroniczne pociągają i to zwłaszcza jeśli są one drogimi i mają setki funkcji powiązanych ze sterowaniem smartfonem i laptopem. Funkcje te upraszczają obsługę i co równie istotne czynia ją szybszą, ale obecnie niewielu z nas odczuwa faktyczną potrzebę zakupienia takiego zegarka na raty, po to by mieć gadżet lekko ułatwiający pracę. Inne podejście do tego typu spraw mają rzecz jasna miłośnicy technologii, którzy uwielbiają tego typu ułatwienia i co jakiś czas chwalą się tego typu nowinkami. Może i jest to do pewnego stopnia dziwne, bo kiedyś chwalono się elektrycznymi szybami w aucie. Dziś zaś można pochwalić się zegarkiem, który współpracuje z samochodową elektroniką, choć nie w genialny sposób i do tego takie imponowanie tanim nie bywa.

Zegary

Zegarki kupowane na raty lub te na które ktoś wziął pożyczkę ratalną w banku mogą być zegarami wolnostojącymi wykonanymi z drewna różanego. Przedmioty tego typu są rzecz jasna kolekcjonerskimi, a nawet wybitnie drogimi. Niewielu też rozpozna ich faktyczną wartość, bo tylko ekspert potrafi odróżnić oryginał od repliki kupionej za niewielkie pieniądze. Replika może mieć inne wymiary i nieco inaczej rozmieszczone detale wykonane z innych metali. Dodatkowo posiada jakieś uznaczenia świadczące o tym, że faktycznie jest repliką. Jakaś część kolekcjonerów rozpozna replikę już na pierwszy rzut oka, ale inni potrzebują konsultacji z rzeczoznawcą, po to by rozwiać wątpliwości. Taka konsultacja jest nawet bardzo ważną tuż przed tym rzeczywistym zakupem, bo lepiej nie stracić znacznych pieniędzy.

Inne ważne wzmianki

Wielu z nas wie o tym, że zegarki kupowane na raty i wykonane z lepszych materiałów to też i te produkowane obecnie. Takowe wypuszcza się na rynek w krótkiej serii, po to by szybko zaczęły zyskiwać na wartości. Mowa tu o tym, że model takiego srebrnego zegarka na rękę zaliczanego do męskich w generacji z roku 2019 różni się od tej z 2020 i obydwie te generacje inaczej zyskują na wartości, bo w roku 2019 konkretna generacja danego modelu to zaledwie 2 000 egzemplarzy, a ta o rok młodsza to już dziesięć razy więcej egzemplarzy kolekcjonerskich. Wielkość tej serii wpływa na cenę, ale istotnym jest też i to ile egzemplarzy przetrwa dziesięć lat lub dwie kolejne dekady. Jedym słowem jedni takie zegarki trzymają w gablotach, a inni taki ciekawy zegarek kupiony na raty noszą tak jakby faktycznie był jedynie repliką.

 

zobacz również pożyczki w 15 minut 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments